Aleksandra Stępien

   Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Prawa i Administracji, a następnie uzyskała tytuł International Master of Business Administration ( Politechnika Warszawska, HEC School of Managment ( Paryż), London Business School of Economics oraz Norwegian School of Economics and Business Administration). Od zawsze interesował ją szeroko pojęty biznes – od czynników czysto ekonomicznych po relacje ludzkie w organizacji. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w kancelariach prawnych (Allen & Overy sp. z o.o., Cliffor Chance sp. z o.o.), jako członek Rady Nadzorczej, a następnie członek Zarządu oraz Dyrektor Zarządzający spółki Ars Polona S.A.. Jednak wrodzona niezależność i chęć doświadczania były głównym motywatorem do zaangażowania się we własną działalność gospodarcza, którą prowadzi od ponad 10 lat (INTERNEWS sp.j. – forma zajmująca się importem i dystrybucją czasopism obcojęzycznych i książek oraz Główna księgarnia Naukowa im. B. Prusa w Warszawie).

   Szkolenia są dla niej wyzwaniem i drogą rozwoju. Zrodziły się z chęci dzielenia się doświadczeniem i wiedzą oraz z fascynacji procesem kształcenia i zmian. Wśród kluczowych kompetencji wymienić należy: przygotowywanie i wdrażanie strategii sprzedażowych, budowanie i wdrażanie standardów jakości obsługi klienta, warsztaty i szkolenia dla kierowników, menadżerów i przedstawicieli handlowych oraz sprzedawców, przygotowywanie i koordynację projektów outsourcingowych. Do tego trzeba również dodać kompetencje menadżerskie, takie jak: zarządzanie zespołami ludzkimi, zarządzanie organizacjami w procesie restrukturyzacji, rekrutacja i selekcja, wprowadzanie nowego produktu na rynek, negocjacje, motywacja i kreatywność.

   W 2009 roku ukończyła Coaching Training w The Coaches Training Institute w Londynie, co znacznie wzbogaciło jej warsztat trenerski. Wśród kluczowych klientów wymienić można: IMPAQ, General Logistic System Poland sp. z o.o., BZ WBK, Pekao S.A., AP Edukacja, AEGON S.A., Profesja, Gmina Wiązowna, Krotek, Ad Versum.

  Życiowa pasja to nurkowanie. Nurkowanie, jako sposób na życie i rozwój, ale również, jako obszar szkolenia. Szczególnie pasjonuje ją nurkowanie techniczne (przekroczona granica 100 m) oraz eksploracja jaskiń (Meksyk, Floryda, Sardynia). Do tego jeszcze motocykle i podróże. Jej samotna podróż dookoła świata, jak sama twierdzi, była jednym z najważniejszych doświadczeń jej życia i dowodem na to, że marzenia się spełniają (a w zasadzie sami je spełniamy).